Jesteś tutaj:   PROJEKTY   >   BIKE'OWE GARAŻE

"Inteligentne garaże rowerowe"

Program "Inteligentne garaże rowerowe" jest inicjatywą uzupełnienia infrastruktury miast o urządzenia ułatwiające codziennym podróżnym docieranie do celu z użyciem własnego roweru na dowolnym etapie podróży.

Program ten jest także formą bezpośredniej realizacji misji Fundacji w zakresie wspierania działań proekologicznych oraz wypełnieniem celów statutowych, takich jak:

• promocja i wspieranie rozwoju: sportu, turystyki i ekologii;

• promocja i wspieranie nauki, w tym zwłaszcza polskich i nowatorskich technologii;

• działanie na rzecz ochrony zdrowia;

• wspieranie osób wykluczonych - w tym przypadku komunikacyjnie.

Inteligentne garaże rowerowe

Co dzień miliony ludzi rozpoczynają swój dzień, stojąc w korkach. Tracą mnóstwo czasu i pieniędzy, by własnym samochodem dotrzeć do pracy czy szkoły. Część z nich zapewne skorzystałaby z komunikacji zbiorowej, ale najbliższy dogodny przystanek znajduje się zbyt daleko, by co dzień docierać do niego pieszo, zaś przypięcie roweru do stojaka to nadal zbyt duże ryzyko.

Rozwiązaniem byłyby spotykane w wielu krajach świata indywidualne garaże rowerowe. W ramach tych dostępnych już na rynku rozwiązań, spieszący się podróżny musi jednak wyposażyć się uprzednio w doładowaną kartę miejską lub aplikację. Wciąż jednak nie ma pewności, czy po dotarciu na miejsce, zastanie wolny którykolwiek z garaży.

Nasze indywidualne, publiczne garaże rowerowe, wykorzystujące innowacyjną technologię Call&Go, dostępne mogą być dla każdego użytkownika telefonu i nie wymagają żadnych dodatkowych aplikacji, kart miejskich, ani konieczności rejestrowania się. Technologia ta umożliwia za to łatwe i szybkie zarezerwowanie garażu jeszcze przed wyjściem z domu. O tym, że rowerzyście uda się zabezpieczyć rower, kask czy inny bagaż nie tylko przed kradzieżą, ale też przed warunkami atmosferycznymi, może się on więc upewnić jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru środka komunikacji danego dnia.

Teraz podróżni mogą włączyć rower do algorytmu codziennych podróży, by taniej, zdrowiej i szybciej dotrzeć do pracy czy szkoły.

Jesteś tutaj:   START   >   PROJEKTY   >   INTELIGENTNE BOKSY ROWEROWE