KLIKNIJ

swoistym eksperymentem, który nie ma precedensu w przeszłości. W jego ramach geostratedzy wraz z naukowcami i nieznanymi sobie dotąd studentami oraz zgromadzoną młodzieżą interesującą się sprawami obronności i szeroko pojętą polityką, zamierzają w ekstremalnie krótkim czasie zarysować dla wybranych obszarów Europy bardzo poważne scenariusze na czas pokoju i na czas wojny. Scenariusze oparte o rzeczywiste, krytyczne dane z kilkunasty dziedzin. Dane zabrane przez zaproszonych do tej śmiertelnie poważnej zabawy uczestników, którzy wypracowują je w zadanym czasie i w skrajnie trudnych warunkach, tj. na dnie wynajętej na ten cel kopalni.

Dane zebrano na podstawie kwerendy szeregu dokumentów.

Dla upozorowania dobrej zabawy organizatorzy wysyłają zaproszenia do najambitniejszych młodych ludzi zainteresowanych geopolityką i wojskowością: uczniów klas wojskowych, "terytorialsów", ale też studentów i doktorantów zafascynowanych:

oraz wszelkimi innymi dziedzinami, które mogą być przydatne przy budowaniu prawdziwych strategii na wypadek pokoju i na wypadek wojny. Faktycznie werbują jednak osoby chcące zmierzyć się z wyzwaniem wypracowania dwóch scenariuszy geostrategicznych, uwzględniających rzeczywiste warunki geopolityczne. Czekają ich niemal survivalowe warunki i kilka geopolitycznych pułapek.

Scenariusz gier stworzony został przez oficera Wojska Polskiego i ekspertów w dziedzinie geopolityki. Żeby je rozegrać uczestnicy zjechać mają na dno wybranej kopalni. Tam mają zostać stworzone warunki sztabowe, by bez wygód móc się zmierzyć z wyzwaniem podboju świata.

Uwaga, linki do niektórych spośród znajdujących się poniżej kart uaktywniać się będą w miarę zbierania danych, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Polskie Towarzystwo

Geopolityczne

Underground

Niniejsza strona zawiera wszystkie zebrane i możliwe do ujawnienia dane nt. imprezy pn. "Gry Wojenne Underground". Wbrew pozorom stwarzanym przez jej organizatorów, impreza jest nie tylko zabawą dla przyszłych geostrategów, ale też swoistym

Przycisk

zapraszają

WOJNA NOWEJ GENERACJI

TOCZY SIĘ!

GRA

CEL

ILE

KTO

JAK

KIM

CZYM

KIEDY

GDZIE

zagraj o nowy światowy ład

Ułóż

geoPUZZLE

CHCESZ

Jeśli nie zrozumiałeś, to o nic nie pytaj i wybierz inną grę.

UWAGA!

Jeśli zrozumiałeś o co chodzi w tej grze - kliknij ikonę "CHCĘ GRAĆ".

CHCĘ

SEZON 2

SEZON 3

SEZON 4

"Pieniądz jest nerwem wojny".

Cyceron

20 września, przed północą, w historycznej siedzibie Dowództwa Twierdzy Kraków, spotka się 100 młodych, przebojowych i błyskotliwych amatorów nietuzinkowej przygody. Cel - zaprojektowanie przyszłego świata. Serio! Otrzymają mapy wycinka Eurazji, opis rzeczywistości geopolitycznej i 24 godziny na rozwiązanie geostrategicznej zagadki.

Zrobimy wszystko, żeby opuścili ten gigantyczny escape room z tarczą! A wygrać w tej grze mogą wszyscy.

Czekamy na śmiałków, którzy mają odwagę stawić czoła hegemonom! A do zagrania w tę śmiertelnie poważną grę zapraszamy pasjonatów geopolityki, kadetów szkół wojskowych, najlepszych studentów z wybranych dziedzin, najambitniejszych uczniów klas mundurowych oraz harcerzy. Inteligentnych, odważnych, otwartych, towarzyskich, ambitnych.

KLIKNIJ

KLLIKNIJ

SEZON 1

Rozwiąż