tło
tło

FUNDACJA UNDERGROUND

START

O NAS

PROJEKTY

AKTUALNOŚCI

MISJA

I WARTOŚCI

WŁĄCZ SIĘ

DO

POBRANIA

RELACJE

\W MEDIACH

KONTAKT

Człowiek, społeczność, społeczeństwo, Naród

FUNDACJA UNDERGROUND

Człowiek, społeczność, społeczeństwo, Naród

Festiwal

kaczmarski underground w_10.0

pn.

"Schodzimy pod ziemię"

 

7-9 października 2016 roku

Wieliczka - Kraków - Wieliczka

 

PROGRAM

 

Piątek, 7 października 2016 r.

Wieliczka, Kampus Wielicki: kaczmarski underground Junior - moduł dla młodzieży szkolnej

10:00-13:30

 

  • Powitanie festiwalu na Ziemi Wielickiej

  • Wykład o twórczości Jacka Kaczmarskiego – Paweł Konopacki

  • Spotkanie autorskie z dr Iwoną Grabską-Gradzińską, współautorką "Lekcji historii Jacka Kaczmarskiego"

  • Akademia Underground Junior – Krzysztof Baniak

  • Filmowa etiuda Barbary Szumowskiej pt. "Przepowiednia Jana Chrzciciela wg obrazu Piotra Brueghla"

  • Pokaz filmu „Jacek”

  • Spotkanie autorskie z Kubą Mędrzyckim – scenarzystą i reżyserem filmu „Jacek”

  • Spotkanie z Tomaszem Kopciem – założycielem „Pomatonu”

  • Koncert I – Paweł Konopacki

 

Kraków, Piwnica pod Baranami

18:00-1:00

 

  • Oficjalne rozpoczęcie festiwalu

  • Potęga Słowa - konkurs recytatorsko-interpretatorski

  • Koncert II - Dave Nilaya, Kuba Mędrzycki

  • Koncert III - Eliza Banasik, Kuba Mędrzycki

  • Koncert IV - Marta Witosławska, Tomasz Białowolski

  • Koncert V - Adam Leszkiewicz, Patrycja Polek

  • Koncert VI - Justyna Panfilewicz, Cezary Mogielnicki

  • Bankiet pod Baranami

 

Wieliczka, "Na Wierzynka"

1:30-

 

  • After party z prądem i bez

 

Sobota, 8 października 2016 r.

Wieliczka, "Na Wierzynka"

8:00-19:00

 

  • Śpiewające Gitary - turniej pieśni drużynowej

  • Kalambury z Jackiem Kaczmarskim - gra pantomimiczna

  • ART-CALAMBOURS. Kaczmarski à la carte. Serwuje Paulina Dąbrowska-Dorożyńska

  • Towarzyski Turniej Balonowy

  • Morderczy Quiz z Jackiem Kaczmarskim - konkurs wiedzy mocno pogłębionej

  • Jaka to historia? - historyczno-muzyczny turniej kaczmarologiczny

  • Limeriada - gra edukacyjna z limerykami Jacka Kaczmarskiego

 

Wieliczka, Kampus Wielicki

20:00-23:30

 

  • Koncert VII - Paweł Konopacki, Tomasz Susmęd / Trio Łódzko-Chojnowskie

  • Koncert VIII - Jacek Kaczmarski na ukulele - Natalia Cyganik

  • Koncert IX - Justyna Panfilewicz, Cezary Mogielnicki

 

Wieliczka, "Na Wierzynka"

00:00-

 

  • Dwie Skały - fotoreportaż z Australii

  • After party z prądem i bez

 

Niedziela, 9 października 2016 r.

Wieliczka, "Na Wierzynka"

8:00-13:00

 

  • Oficjalne zakończenie festiwalu

Jesteś tutaj:   START   >   PROJEKTY   >   LEKCJA HISTORII I SZTUKI Z JACKIEM KACZMARSKIM   >   EDYCJA 4. "LIMERYKI O NARODACH" / 2017/2018   >   KONKURS

 

 

<

ZADANIA W KATEGORII INDYWIDUALNEJ

 

Zadaniem uczestników kategorii indywidualnej było napisanie 3 prac:

 

  • pracy na temat wybranego konfliktu międzynarodowego (2-4 strony A4),
  • pracy na temat limeryku, jako gatunku literackiego (2-4 strony A4),
  • własnego limeryku

 

oraz - w przypadku finalistów - ustne obronienie ich (ok. 30 min.) przed komisją konkursową w dniu 9 listopada 2017 r. w Krakowie.

Partnerzy

i Sponsorzy:

Regulamin konkursu

4., ogólnopolska edycja konkursu

 

Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

pn.

"Limeryki o narodach"

 

zasięg ogólnopolski, IX-XI 2017 r.

Motyw przewodni

edycji 2017/2018:

 

"Limeryki o narodach"

 

Pobierz

CELE KONKURSU

 

Celami ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży ze szkół średnich, pn. "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim",są:

 

  • promocja uczniów, wykazujących szczególne zdolności artystyczne oraz akademickie w zakresie polonistyki i nauk społecznych;

 

  • popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy historycznej w zakresie konfliktów międzynarodowych;

 

  • popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy polonistycznej, zwłaszcza w zakresie limeryków, jako gatunku literackiego;

 

  • popularyzacja takich form przyswajania wiedzy i osiągania sukcesów, które oparte są o współpracę drużynową;

 

  • zwrócenie uwagi uczestników na ich "małe ojczyzny";

 

  • popularyzacja wartości patriotycznych;

 

  • uczczenie 60. rocznicy urodzin wybitnego poety Jacka Kaczmarskiego i promocja jego twórczości wśród uczestników.

NAGRODY

 

Nagrodami w konkursie, których łączna wartość wynosi 10.000 zł, są:

 

  • atrakcyjne wycieczki zagraniczne,

 

  • sprzęt elektroniczny,

 

  • bilety,

 

  • nagrody książkowe

 

oraz - dla maksymalnie 4 laureatów kategorii indywidualnej, będących tegorocznymi maturzystami - indeksy na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego na następujące kierunki:

 

  • polonistyka – komparatystyka – 1 miejsce;

 

  • filologia polska, specjalność nauczycielska – 1 miejsce;

 

  • filologia polska, specjalność antropologiczno-kulturowa – 1 miejsce;

 

  • kulturoznawstwo, specjalność teksty kultury – 1 miejsce.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2017.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.

GRY W KATEGORII DRUŻYNOWEJ

 

Zadaniem 4-osobowych drużyn, biorących udział w kategorii drużynowej, było rozegranie 5 gier, takich jak:

 

  • Kalambury,
  • Komplementary,
  • Morderczy Quiz,
  • Art-Calambours,
  • Czarne Historie z Jackiem Kaczmarskim.

 

Rozgrywki odbyły się w dniu 10 listopada 2017 r. w Krakowie.

WYNIKI KATEGORII INDYWIDUALNEJ

FINALIŚCI Z NAJWYŻSZĄ LICZBĄ PUNKTÓW:

 

 1.  Alicja Łożyńska,   II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku

 

 2.  Oliwia Ozygała,   I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku 

 

 3.  Eliza Kwoska,   II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie 

 

 4.  Patryk Burak,   II LO im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu

 

 5.  Edyta Maślak,   I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie 

 

 6.  Maciej Cichosz,   I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im H. Derdowskiego w Kartuzach 

 

 7.  Weronika Chmielewska,   II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie 

 

 8.  Maria Maciejewska,   II LO im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu

 

 9.  Marceli Chałubiński,   II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich

 

10. Ilona Szarejko,   I LO im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie

 

 

ZWYCIĘZCY KATEGORII DRUŻYNOWEJ:

 

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim, pod opieką Pani Elżbiety Kaźmierczak, w składzie:

 

  • Gabriela Kamzol
  • Aleksandra Peisert
  • Arkadiusz Brudło
  • Ziemowit Ruch

 

Wszystkim finalistom i laureatom obu kategorii oraz ich nauczycielom z całego serca gratulujemy i dziękujemy za dzielną rywalizację.