Festiwal

kaczmarski underground w_10.0

pn.

"Schodzimy pod ziemię"

 

7-9 października 2016 roku

Wieliczka - Kraków - Wieliczka

 

PROGRAM

 

Piątek, 7 października 2016 r.

Wieliczka, Kampus Wielicki: kaczmarski underground Junior - moduł dla młodzieży szkolnej

10:00-13:30

 

  • Powitanie festiwalu na Ziemi Wielickiej

  • Wykład o twórczości Jacka Kaczmarskiego – Paweł Konopacki

  • Spotkanie autorskie z dr Iwoną Grabską-Gradzińską, współautorką "Lekcji historii Jacka Kaczmarskiego"

  • Akademia Underground Junior – Krzysztof Baniak

  • Filmowa etiuda Barbary Szumowskiej pt. "Przepowiednia Jana Chrzciciela wg obrazu Piotra Brueghla"

  • Pokaz filmu „Jacek”

  • Spotkanie autorskie z Kubą Mędrzyckim – scenarzystą i reżyserem filmu „Jacek”

  • Spotkanie z Tomaszem Kopciem – założycielem „Pomatonu”

  • Koncert I – Paweł Konopacki

 

Kraków, Piwnica pod Baranami

18:00-1:00

 

  • Oficjalne rozpoczęcie festiwalu

  • Potęga Słowa - konkurs recytatorsko-interpretatorski

  • Koncert II - Dave Nilaya, Kuba Mędrzycki

  • Koncert III - Eliza Banasik, Kuba Mędrzycki

  • Koncert IV - Marta Witosławska, Tomasz Białowolski

  • Koncert V - Adam Leszkiewicz, Patrycja Polek

  • Koncert VI - Justyna Panfilewicz, Cezary Mogielnicki

  • Bankiet pod Baranami

 

Wieliczka, "Na Wierzynka"

1:30-

 

  • After party z prądem i bez

 

Sobota, 8 października 2016 r.

Wieliczka, "Na Wierzynka"

8:00-19:00

 

  • Śpiewające Gitary - turniej pieśni drużynowej

  • Kalambury z Jackiem Kaczmarskim - gra pantomimiczna

  • ART-CALAMBOURS. Kaczmarski à la carte. Serwuje Paulina Dąbrowska-Dorożyńska

  • Towarzyski Turniej Balonowy

  • Morderczy Quiz z Jackiem Kaczmarskim - konkurs wiedzy mocno pogłębionej

  • Jaka to historia? - historyczno-muzyczny turniej kaczmarologiczny

  • Limeriada - gra edukacyjna z limerykami Jacka Kaczmarskiego

 

Wieliczka, Kampus Wielicki

20:00-23:30

 

  • Koncert VII - Paweł Konopacki, Tomasz Susmęd / Trio Łódzko-Chojnowskie

  • Koncert VIII - Jacek Kaczmarski na ukulele - Natalia Cyganik

  • Koncert IX - Justyna Panfilewicz, Cezary Mogielnicki

 

Wieliczka, "Na Wierzynka"

00:00-

 

  • Dwie Skały - fotoreportaż z Australii

  • After party z prądem i bez

 

Niedziela, 9 października 2016 r.

Wieliczka, "Na Wierzynka"

8:00-13:00

 

  • Oficjalne zakończenie festiwalu

Jesteś tutaj:   START   >   PROJEKTY   >   LEKCJA HISTORII I SZTUKI Z JACKIEM KACZMARSKIM   >   EDYCJA 6. "RYCERZE OKRĄGŁEGO STOŁU" / 2019/2020   >   KONKURS

 

 

<

ZADANIA W KATEGORII INDYWIDUALNEJ

 

Zadaniem uczestników kategorii indywidualnej jest napisanie 2 prac, z których:

 

  • w pierwszej:

    • poddadzą rzeczowej ocenie formę i treść protokołów dwóch wybranych podstolików lub zespołów obradujących w ramach Okrągłego Stołu'89,

    • wskażą obszar życia społecznego lub politycznego w dzisiejszej Polsce, reforma którego w 1989 roku nie była przedmiotem debaty, a funkcjonowanie którego powinno zostać uzgodnione w obecnych warunkach,

    • zaproponują autorską formułę dochodzenia do porozumienia co do modelu funkcjonowania wybranego obszaru,

    • opiszą funkcjonowanie hipotetycznego podstolika, stworzonego w celu przeprowadzenia negocjacji we wskazanym obszarze, obradom którego uczestnik konkursu miałby przewodzić,

    • zaproponują brzmienie protokołu z obrad tego podstolika,

 

  • a w drugiej:

    • poddadzą krytycznej analizie wybrany portal lub aplikację służącą prowadzeniu konsultacji społecznych,

    • zaproponują uzupełnienie jego zawartości lub ulepszenie mechaniki działania

 

oraz - w przypadku finalistów - ustne obronienie ich (do. 30 min.) przed komisją konkursową w dniu 16 grudnia 2019 r. w Wieliczce.

Regulamin konkursu

6., ogólnopolska edycja konkursu

  

Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

pn.

"Rycerze Okrągłego Stołu"

  

 zasięg ogólnopolski, X-XII 2019 r.

Playlista

edycji 2019/2020

 

Motyw przewodni:

Okrągły Stół

NAJLEPSZE DRUŻYNY W POLSCE

 

     Szanowni Uczestnicy quizu kwalifikacyjnego!

 

Miło nam poinformować, że eliminacje do kategorii drużynowej konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim" cieszyły się w tym roku ogromną popularnością. Co ważne, zespoły zaprezentowały też bardzo wysoki poziom. Wyniki były tak dobre, że musieliśmy wybrać wyłącznie spośród drużyn, które zdobyły pełne 20 punktów. Ponieważ drużyn z takim wynikiem było aż 17, a do finału zaprosić możemy jedynie 8 zespołów, decydująca była szybkość.

 

     Poniżej publikujemy listę 8 drużyn, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału w Wieliczce oraz listę pozostałych 12 najlepszych drużyn w Polsce, których niestety nie możemy zaprosić, mimo znakomitych wyników, które osiągnęły, ale którym także bardzo serdecznie gratulujemy. 

 

 

DRUŻYNY ZAKWALIFIKOWANE DO FINAŁU W WIELICZCE:

 

1. Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Pułkownika L. Lisa-Kuli w Rzeszowie

2. Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu 

3. Drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie

4. Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu

5. Drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie

6. Drużyna z Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku

7. Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Lublińcu

8. Drużyna z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie

 

 

POZOSTAŁE DRUŻYNY Z NAJWYŻSZYMI WYNIKAMI:

 

9.   Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku

10. Drużyna z Zespołu Szkół w Koniecpolu

11. Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks.Jana Twardowskiego w Dębicy

12. Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV. im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

13. Drużyna z 1 LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi

14. Drużyna z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II

15. Drużyna z V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

16. Drużyna z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku

17. Drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu

18. Drużyna z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Poznaniu

19. Drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu

20. Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie

 

Wszystkim Państwu bardzo serdecznie gratulujemy.

Gratulujemy także zespołom, które nie znalazły się w powyższych zestawieniach, ponieważ konkurencja była naprawdę bardzo silna.

 

Drużyny, które zakwalifikowały się do finału poinformujemy wkrótce na stronie internetowej, na Facebooku Fundacji oraz drogą mailową o szczegółach pobytu w Wieliczce.

Pobierz

CELE KONKURSU

 

Celami ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży ze szkół średnich, pn. "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim" są:

 

  • rozwijanie umiejętności szukania, analizowania i posługiwania się różnymi źródłami wiedzy;

  • wzmacnianie konstruktywnych postaw, umiejętności współpracy, komunikacji oraz pasji badawczej uczniów;

  • promocja uczniów wybitnie uzdolnionych w zakresie nauk humanistycznych i społecznych;

  • popularyzacja wśród młodzieży szkolnej polskich i europejskich kodów kulturowych oraz wiedzy historycznej na temat okresu polskiej transformacji ustrojowej;

  • rozwijanie u młodzieży szkolnej wiedzy i umiejętności literackich;

  • kultywowanie pamięci o Jacku Kaczmarskim – wybitnym polskim pieśniarzu, poecie i prozaiku, w szczególności promocja tej części jego twórczości, która odnosi się do okresu polskiej transformacji ustrojowej.

Regulamin kategorii drużynowej

Pobierz

NAGRODY

 

Nagrodami w konkursie, których łączna wartość wynosi ok. 10.000 zł, są:

 

  • wyjazdy studyjne do Strasburga,

 

  • sprzęt elektroniczny,

 

  • bilety do krakowskich muzeów,

 

  • wydawnictwa książkowe,

 

a także - dla maksymalnie 4 laureatów kategorii indywidualnej, będących tegorocznymi maturzystami - indeksy na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego na następujące kierunki:

 

  • polonistyka – komparatystyka – 1 miejsce;

 

  • filologia polska, specjalność nauczycielska – 1 miejsce;

 

  • filologia polska, specjalność antropologiczno-kulturowa – 1 miejsce;

 

  • kulturoznawstwo, specjalność teksty kultury – 1 miejsce.

GRY W FINALE KATEGORII DRUŻYNOWEJ

 

Zadaniem 3-osobowych drużyn, biorących udział w finale kategorii drużynowej, będzie rozegranie 7 gier, takich jak:

 

  • Morderczy Quiz z Jackiem Kaczmarskim

  • Kalambury z Jackiem Kaczmarskim

  • Jaka to historia z Jackiem Kaczmarskim

  • Postać z Jackiem Kaczmarskim

  • Czarne Historie z Jackiem Kaczmarskim

  • Art-Calambours z Jackiem Kaczmarskim

  • Jaka to melodia z Jackiem Kaczmarskim

 

Rozgrywki odbędą się w nocy z 16 na 17 grudnia 2019 r. w Wieliczce.

Szczegółowy regulamin gier opublikujemy do dnia 9 listopada.

WYNIKI KATEGORII INDYWIDUALNEJ

FINALIŚCI Z NAJWYŻSZĄ LICZBĄ PUNKTÓW:

 

 1.  Alicja Łożyńska,   II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku

 

 2.  Oliwia Ozygała,   I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku 

 

 3.  Eliza Kwoska,   II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie 

 

 4.  Patryk Burak,   II LO im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu

 

 5.  Edyta Maślak,   I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie 

 

 6.  Maciej Cichosz,   I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im H. Derdowskiego w Kartuzach 

 

 7.  Weronika Chmielewska,   II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie 

 

 8.  Maria Maciejewska,   II LO im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu

 

 9.  Marceli Chałubiński,   II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich

 

10. Ilona Szarejko,   I LO im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie

 

 

ZWYCIĘZCY KATEGORII DRUŻYNOWEJ:

 

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim, pod opieką Pani Elżbiety Kaźmierczak, w składzie:

 

  • Gabriela Kamzol
  • Aleksandra Peisert
  • Arkadiusz Brudło
  • Ziemowit Ruch

 

Wszystkim finalistom i laureatom obu kategorii oraz ich nauczycielom z całego serca gratulujemy i dziękujemy za dzielną rywalizację.

 

ELIMINACJE DO KATEGORII DRUŻYNOWEJ

 

Eliminacje do kategorii drużynowej, w której startować mogą 3-osobowe zespoły złożone z uczniów szkół średnich, odbędą się w formie quizu online, dotyczącego utworów Jacka Kaczmarskiego, zawartych na powyższej playliście, a także historii obrad Okrągłego Stołu '89 i legend arturiańskich, z których sam motyw okrągłego stołu się wywodzi.

Link do quizu dostępny będzie na niniejszej stronie w dniu 16 listopada 2019 r. w godzinach 10:00-10:30.

Szczegółowe zasady opublikujemy do dnia 4 listopada.

FUNDACJA UNDERGROUND

Człowiek, społeczność, społeczeństwo, Naród

Człowiek, społeczność, społeczeństwo, Naród

KONTAKT

DO POBRANIA

WŁĄCZ SIĘ

MISJA

i WARTOŚCI

AKTUALNOŚCI

PROJEKTY

O NAS

RELACJE

\W MEDIACH

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Partnerzy:

Fundacja Lotto

prof. Ryszard Legutko

5 XI

KALENDARZ

16 XI

18 XI

1 XII

8 XII

16-17

XII

przesłanie

informacji do szkół

koniec naboru szkół do kat. indywidualnej

ogłoszenie listy finalistów kat. indywidualnej

finały konkursu w Wieliczce

koniec etapu szkolnego - przesłanie prac do komisji ogólnopolskiej

quiz kwalifikacyjny do kat. drużynowej

20 pkt   2 m 51 s

20 pkt   2 m 52 s

20 pkt   2 m 54 s

20 pkt   2 m 57 s

20 pkt   3 m 10 s

20 pkt   3 m 18 s

20 pkt   3 m 50 s

20 pkt   4 m 4 s

© 2019  Fundacja Underground

 TAK 

Dla poprawy

jakości życia

2